Zobacz nowości na blogu
Logo

        Witamy serdecznie na stronie

             biura tłumaczeń i szkoleń.

            TANIO SZYBKO RZETELNIE

Tłumaczenia reklamowe
Tłumaczenia zwykłe
Tłumaczenia tekstów naukowych
Tłumaczenia ustne
Korekta Tłumaczeń
Tłumaczenia medyczne
Tłumaczenia prawnicze
Szkolenia i korepetycje
Tłumaczenia przysięgłe
Tłumaczenia Techniczne/IT

Tłumaczenia przysięgłe

Strona główna - Tłumaczenia - Tłumaczenia przysięgłe

Oferujemy Państwu profesjonalne tłumaczenia przysięgłe, które honorowane są w urzędach oraz wszelkiego rodzaju instytucjach państwowych. Gwarantujemy najwyższą jakość, staranność i sumienności. W zależności od przesłanego dokumentu zostanie on przetłumaczony przesz osobę, która posiada do tego najlepsze kompetencje. Współpracujemy z wieloma tłumaczami w związku z tym jakość merytoryczna opracowywanych przez nas przekładów jest zawsze bez zarzutów.

Czym właściwie są tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczenia przysięgłe stanowią dość specyficzny rodzaj przekładu. Tego typu dokumenty respektowane są przez sądy, urzędy oraz inne instytucje państwowe, w przypadku których wiarygodność przedstawianych przekładów jest niezwykle istotna. Tłumaczenia przysięgłe muszą zostać przygotowane przez wykwalifikowanego tłumacza, który posiada odpowiednie uprawienia potwierdzone pieczęcią wydaną przez Mennicę Państwową na wniosek Ministra Sprawiedliwości. Przybita pieczęć stanowi gwarancję zgodności przedstawionego dokumentu z oryginałem. Tłumacz przysięgły z chwilą nadania mu odpowiednich uprawień staje się osobą zaufania publicznego, w związku z tym spoczywa na nim obowiązek ochrony i przestrzegania prawa. Zasady wykonywania tłumaczeń przysięgłych określa Ustawa z dnia 25 listopada 2004 r. O zawodzie tłumacza przysięgłego (Dz. U. Nr 273, poz. 2702). Szczegółowe informacje na temat tłumaczeń przysięgłych znajdują się także na stronach Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Ekonomicznych, Prawniczych.  

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. następujące tłumaczenia przysięgłe:
  • Tłumaczenia przysięgłe ogólne -  w tym: tłumaczenia aktów urodzenia, zgonu, małżeństwa oraz ich odpisy; tłumaczenia umów kupna/sprzedaży pojazdów oraz nieruchomości; tłumaczenia faktur oraz dokumentów celnych; tłumaczenia protokołów zgromadzenia akcjonariuszy oraz statutów; tłumaczenia pełnomocnictwa, pozwów, wyroków oraz testamentów a także tłumaczenia wpisów do rejestrów, wyciągów z rejestrów handlowych oraz innych tego typu dokumentów.
     
  • Tłumaczenia przysięgłe specjalistyczne – niektóre dokumenty, które trafiają do tłumacza przysięgłego są nasycone specjalistyczną terminologią w takim stopniu, że ich właściwy przekład wymaga współpracy tłumacza przysięgłego ze specjalistą z danej dziedziny wiedzy.
     
  • Tłumaczenia przysięgłe ustne – W urzędach administracji publicznej, u notariusza oraz w sądzie wymagana jest czasem obecność tłumacza przysięgłego. Konieczność taka pojawia się wówczas, gdy osoba nie władająca językiem polskim składa określone oświadczenia ustne. Zadaniem tłumacza przysięgłego jest wówczas przetłumaczenie słów wypowiedzianych przez taką osobę jak i również urzędowe poświadczenie zgodności tekstu oryginalnego i przetłumaczonego na przedstawionych dokumentach. Tłumacz przysięgły potrzebny jest m.in. w trakcie zawierania związku małżeńskiego, na egzaminie na prawo jazdy czy też przy podpisaniu umowy notarialnej przez obcokrajowca nie posługującego się językiem polskim.
     
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służymy Państwu swoją pomocą. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Zobacz także:
Tłumaczenia polsko angielskie
Tłumaczenia techniczne
Tłumaczenie dokumentów samochodowych
Poznaj jeszcze więcej korzyści ze współpracy z naszym biurem tłumaczeń i skorzystaj ze specjalnych ofert promocyjnych przygotowanych dla naszych stałych Klientów.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz w trosce o bezpieczeństwo powierzanych nam dokumentów oraz informacji podjęliśmy decyzję o wdrożeniu normy ISO 27001
Aby poznać koszt tłumaczenia zachęcamy do skorzystania z naszego formularza bezpłatnej wyceny online.

biuro tłumaczeń, tłumaczenia, tłumacz, tłumacz j. angielskiego, tłumaczenia angielski, j. angielski, korepetycje angielski

Sosnowiec, Katowice, Gliwice, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Bytom

undicom.pl
projektowanie stron ruda slaska, strony www gliwice
created by