Zobacz nowości na blogu
Logo

        Witamy serdecznie na stronie

             biura tłumaczeń i szkoleń.

            TANIO SZYBKO RZETELNIE

Tłumaczenia ustne
Tłumaczenia medyczne
Korekta Tłumaczeń
Tłumaczenia tekstów naukowych
Tłumaczenia reklamowe
Tłumaczenia zwykłe
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia przysięgłe
Szkolenia i korepetycje
Tłumaczenia Techniczne/IT

Czym powinien się charakteryzować dobry tłumacz j. angielskiego?

Strona główna - Tłumaczenia - Czym powinien się charakteryzować dobry tłumacz j. angielskiego?

Jaki powinien być dobry tłumacz języka angielskiego? Jakie cechy powinien on posiadać, aby móc zagwarantować nam profesjonalny przekład danego materiału? Na co tak naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę poszukując takiej osoby? Na te oraz inne pytania dotyczące wyżej opisanej profesji postaram Ci się odpowiedzieć w niniejszym artykule.
 

Dobry tłumacz języka angielskiego (ale nie tylko) powinien przede wszystkim odznaczać się wysokim poziomem umiejętności językowych. Nie chodzi tutaj bynajmniej jedynie o doskonałe posługiwanie się językiem obcym (choć to niewątpliwie również jest bardzo ważne) ale także o kompetencje w zakresie języka ojczystego. Dlaczego tłumacz j. angielskiego powinien takowe posiadać? Otóż jeśli nie będzie on potrafił mówić i pisać zgodnie z zasadami stylu, ortografii i gramatyki języka rodzimego, to nawet jeśli zrozumie tekst, który przekłada w każdym calu, to nie będzie on w stanie profesjonalnie przetłumaczyć go. Nikt z nas nie chciałby przecież otrzymać tłumaczenia, które jest wprost nafaszerowane błędami stylistycznymi, ortograficznymi czy gramatycznymi. Istotne jest również posługiwanie się tzw. lekkim piórem. Nie każdy kto dobrze zna język angielski może zostać tłumaczem. Jeśli bowiem raka osoba nie potrafi swobodnie pisać i mówić, nie ma odpowiednio bogatego zasobu słownictwa rodzimego języka, to jego przekłady nie będą zasługiwały na miano profesjonalnych. Warto także zwrócić uwagę na predyspozycje psychologiczne danej osoby. Pamiętajmy, że tłumacz bardzo często musi wykonywać swoją pracę pod presją czasu. Dlatego powinien dobrze radzić sobie z sytuacjami stresowymi i być dyspozycyjny. Dobry tłumacz angielskiego potrafi stworzyć profesjonalny przekład niezależnie od tego nad, jak długim tekstem pracował oraz jak krótki wyznaczono mu termin realizacji.

Zobacz także:
Tłumaczenia zwykłe
Tłumaczenia ustne
Czym różni się tłumaczenie profesjonalne od automatycznego?
Poznaj jeszcze więcej korzyści ze współpracy z naszym biurem tłumaczeń i skorzystaj ze specjalnych ofert promocyjnych przygotowanych dla naszych stałych Klientów.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz w trosce o bezpieczeństwo powierzanych nam dokumentów oraz informacji podjęliśmy decyzję o wdrożeniu normy ISO 27001
Aby poznać koszt tłumaczenia zachęcamy do skorzystania z naszego formularza bezpłatnej wyceny online.

biuro tłumaczeń, tłumaczenia, tłumacz, tłumacz j. angielskiego, tłumaczenia angielski, j. angielski, korepetycje angielski

Sosnowiec, Katowice, Gliwice, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Bytom

undicom.pl
projektowanie stron ruda slaska, strony www gliwice
created by