Zobacz nowości na blogu
Logo

        Witamy serdecznie na stronie

             biura tłumaczeń i szkoleń.

            TANIO SZYBKO RZETELNIE

Szkolenia i korepetycje
Tłumaczenia zwykłe
Tłumaczenia prawnicze
Tłumaczenia Techniczne/IT
Tłumaczenia tekstów naukowych
Tłumaczenia reklamowe
Tłumaczenia przysięgłe
Korekta Tłumaczeń
Tłumaczenia ustne
Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenie dokumentów samochodowych

Strona główna - Blog - Tłumaczenie dokumentów samochodowych

20 luty 2012

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i tym samym otwarcie granic spowodowało, że rynek samochodów używanych znacznie powiększył się o pojazdy sprowadzone zza granicy. Nic więc dziwnego, że tłumaczenie dokumentów samochodowych to obecnie jedna z najczęściej poszukiwanych usług. Po co właściwie potrzebujesz takiego tłumaczenia? Czy nie możesz przetłumaczyć dokumentów sprowadzonego pojazdu samodzielnie?

Powinieneś wiedzieć, że aby zarejestrować pojazd sprowadzony z zagranicy należy złożyć do wydziału komunikacji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania komplet dokumentów dotyczących wnioskodawcy, a także dokumenty rejestracyjne pojazdu wraz z ich tłumaczeniem przysięgłym. Tłumaczenie przysięgłe dokumentów samochodowych może być natomiast sporządzone tylko przez uprawionego do tego tłumacza. Nie możesz zatem wykonać takiego tłumaczenia samodzielnie nawet jeśli władasz danym językiem w stopniu zaawansowanym. Jeśli więc planujesz sprowadzić pojazd z zagranicy dla siebie lub w celach komercyjnych musisz mieć świadomość tego, że będziesz musiał skorzystać z usług tłumacza przysięgłego. Obecnie najczęściej wykonuje się tłumaczenie dokumentów z Niemiec, Holandii, Belgi, Dani oraz Hiszpanii. Nasze biuro tłumaczeń oferuje niedrogie tłumaczenia dokumentów samochodowych wykonywane jedynie przez tłumaczy przysięgłych. Pamiętaj, że dokumenty to niezwykle istotna sprawa. W związku z tym nie możesz powierzyć ich tłumaczenia osobie nieodpowiedzialnej.  Pamiętaj również, że jeśli podczas zakupu pojazdu sporządzono dwujęzyczną umowę kupna/sprzedaży pojazdu, to należy wykonać uwierzytelnienie tego dokumentów. Innymi słowy tłumaczenie to musi zostać potwierdzone oświadczeniem tłumacza przysięgłego o zgodności wersji polskiej z obcojęzyczną.  

powrót
Poznaj jeszcze więcej korzyści ze współpracy z naszym biurem tłumaczeń i skorzystaj ze specjalnych ofert promocyjnych przygotowanych dla naszych stałych Klientów.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz w trosce o bezpieczeństwo powierzanych nam dokumentów oraz informacji podjęliśmy decyzję o wdrożeniu normy ISO 27001
Aby poznać koszt tłumaczenia zachęcamy do skorzystania z naszego formularza bezpłatnej wyceny online.

biuro tłumaczeń, tłumaczenia, tłumacz, tłumacz j. angielskiego, tłumaczenia angielski, j. angielski, korepetycje angielski

Sosnowiec, Katowice, Gliwice, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Bytom

undicom.pl
projektowanie stron ruda slaska, strony www gliwice
created by